WARSZTATY EDUKACYJNE „FINANSOWY ELEMENTARZ”

Nasza placówka wzięła udział w programie edukacji finansowej przedszkolaków Fundacji Banku Millennium realizowanego przez wolontariuszy Banku Millennium we współpracy z organizacją pozarządową. Jego celem jest wyjaśnienie najmłodszym poprzez zabawę podstawowych pojęć z zakresu finansów. Program uzyskał patronat Ministra Edukacji i Rzecznika Praw Dziecka, co potwierdza jego dużą wartość edukacyjną. Na potrzeby programu, z pomocą rodziców – pracowników Banku Millennium, przygotowano specjalne materiały edukacyjne – książki, książeczki do kolorowania i gry. Są one dostępne zarówno dla dzieci uczestniczących w warsztatach jak i odwiedzających placówki banku. W trakcie warsztatów przedszkolaki dowiedziały się skąd się biorą pieniądze, jak wyglądają monety i banknoty w Polsce i porównywały ich wartość. Usłyszały do czego służy karta kredytowa, dlaczego za jedną monetę nie można kupić wszystkiego na co ma się ochotę i dlaczego pieniędzy z bankomatu nie można wyjmować bez końca. „Finansowy Elementarz” jest głównym programem edukacyjnym Fundacji Banku Millennium. Jego celem jest wspomaganie rodziców i nauczycieli w kształtowaniu właściwych zachowań i postaw finansowych u najmłodszych dzieci. Dziękujemy panu Krzysztofowi Bodnarowskiemu za organizację i prowadzenie warsztatów.

Galeria zdjęć: http://www.pm5.krosno.pl/wydarzenie-przedszkolne/nggallery/galeria/projekt-edukacyjny-finansowy-elementarz