ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W PRZEDSZKOLU MIEJSKIM NR 5 W KROŚNIE

„…to Polska właśnie, to moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce…”

Dnia 10 listopada 2022 roku obchodziliśmy w naszym przedszkolu  Święto Niepodległości. Z tej okazji dzieci ze wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola zebrali się, by uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków czas. Cała społeczność przedszkolna przyszła w tym dniu  ubrana na biało – czerwono, dzieci wykonały na tę okazję kotyliony  w barwach ojczystych. Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor, która powitała wszystkie zebrane dzieci oraz personel przedszkola. Następnie dokonała krótkiego rysu historycznego dotyczącego Święta Niepodległości oraz naszych symboli narodowych. Biorąc udział w akcji organizowanej przez MEN „Szkoła do hymnu” i  przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski, które w ten sposób uczciły rocznicę Odzyskania Niepodległości o godzinie 11:11 dzieci odśpiewały hymn narodowy, dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”.  Ponadto przedszkolaki wystąpiły z programem artystycznym podczas, którego recytowały   wiersze patriotyczne oraz śpiewały pieśni żołnierskie  i  piosenki patriotyczne. Piękna kolorystyka sprawiła, ze w tym dniu towarzyszyła nam niesamowita atmosfera.
Brawo mali Polacy!!! Jesteśmy z Was dumni!

Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.

Fotorelacja z przebiegu uroczystości znajduje się w zakładce Galeria-Wydarzenia przedszkolne- Święto Odzyskania Niepodległości 10 listopada 2022 r.