I MIĘDZYPRZEDSZKOLNY PRZEGLĄD POLSKO – UKRAIŃSKIEJ PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ „ ŚPIEWAMY O OJCZYŹNIE”

W czwartek, 17 listopada odbył się I Międzyprzedszkolny Przegląd Polsko – Ukraińskiej Piosenki Patriotycznej „Śpiewamy o Ojczyźnie”, którego inicjatorem i organizatorem  było Przedszkole Miejskie Nr 5 w Krośnie. Przegląd rozpoczęły dzieci z grupy VII „Motylki” polskim tańcem narodowym „Polonez”.  Na scenie swoje umiejętności wokalne prezentowało 27 polskich i ukraińskich  wykonawców z przedszkoli krośnieńskich. Dzieci dały fantastyczny popis swoich umiejętności, występom towarzyszyła podniosła, a zarazem wzruszająca atmosfera. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem talentu dzieci występujących podczas pierwszej edycji Przeglądu, który niewątpliwie wpisze się w kalendarz corocznych uroczystości organizowanych przez nasze przedszkole.

W Przeglądzie uczestniczyli również zaproszeni goście:  p. Romualda Wojnar – wicedyrektor  Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie, p. Małgorzata Tajak – specjalista do spraw promocji  Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie, p. Karolina Smolińska aktorka, wokalistka, pedagog i rehabilitantka głosu z Fundacji Natural Sound, wychowawcy oraz rodzice dzieci biorących udział w Przeglądzie.

Celem Przeglądu  było pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa Polski i Ukrainy, pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy Ukrainy, a także promocji polskiej i ukraińskiej piosenki patriotycznej.

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej w zakładce „Galeria” – Wydarzenia przedszkolne – I MIĘDZYPRZEDSZKOLNY PRZEGLĄD POLSKO – UKRAIŃSKIEJ PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ „ ŚPIEWAMY O OJCZYŹNIE”: http://www.pm5.krosno.pl/wydarzenie-przedszkolne/nggallery/galeria/i-miedzyprzedszkolny-przeglad-polsko-ukrainskiej-piosenki-patriotycznej-spiewamy-o-ojczyznie