MIĘDZYPRZEDSZKOLNY PRZEGLĄD TAŃCA

Przedszkole Miejskie Nr 5 w Krośnie  było organizatorem Międzyprzedszkolnego Przeglądu Tańca „POLSKIE TAŃCE NARODOWE – PRZEDSZKOLAKI ZATAŃCZYĆ GOTOWE”. Celem konkursu było rozwijanie świadomości i wrażliwość historycznej, zainteresowanie tradycją i obyczajami, wzbogacanie osobowości dzieci poprzez kreatywność i edukację sceniczną oraz inspirowanie do twórczych poszukiwań nowych form pracy artystycznej.

W Przeglądzie Tańca wzięły udział dzieci z krośnieńskich przedszkoli:

• Przedszkole Niepubliczne Zgromadzenia Sióstr Św. Józefa ( zespół „Promyczki” – taniec „Trojak” oraz zespół Przyjaciele” – taniec „Szot”),
  • Przedszkole Miejskie Nr 8 ( zespół „Bajkowe Skrzaty” – taniec „Polonez”),
  • Przedszkole Miejskie Nr 10 ( zespół „Polanie” – taniec „Polonez”),
  • Przedszkole Miejskie Nr 4 ( zespół „Misie” – taniec „Krakowiak”),
  • Przedszkole Miejskie Nr 5 ( zespół „Roztańczone Morsy” – taniec „Kujawiak”).

Komisja w składzie: dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 5 w Krośnie – Kamila Liebner – Chmielowska, trener szkoły tańca „Gracja” –  Halina Orszulak oraz trener i choreograf  w Studio Tańca Feel & Dance – Anna Kłapkowska po obejrzeniu występów, postanowiła przyznać wszystkim uczestnikom wyróżnienia, dyplomy i  nagrody.

Dziękujemy wszystkim przedszkolakom i wychowawcom grup za przygotowanie i przyjęcie zaproszenia do udziału w przeglądzie.

Fotorelacja z przebiegu Przeglądu: http://www.pm5.krosno.pl/wydarzenie-przedszkolne/nggallery/galeria/miedzyprzedszkolny-konkurs-tanca-polskie-tance-narodowe-przedszkolaki-zatanczyc-gotowe