KONKURS RECYTATORSKI „SPOSÓB NA PRZYJAŹŃ I DOBRE SŁOWO”

Dnia 23 listopada 2022 r. w naszej placówce odbył się konkurs recytatorski pod nazwą „Sposób na przyjaźń i dobre słowo”. W konkursie wzięli udział reprezentanci wszystkich grup przedszkolnych,  w dwóch kategoriach:  dzieci młodsze – 3,4 latki oraz dzieci starsze – 5 i 6 latki. Przedszkolaki deklamowały  wiersze polskich poetów mówiące o wartości miłości, przyjaźni i dobroci. Konkurs miał na celu  popularyzowanie literatury dziecięcej, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego i rozwijanie zdolności recytatorskich, rozwijanie ekspresji i wrażliwości estetycznej, wyrabianie odwagi i śmiałości podczas występów publicznych oraz kształtowanie postawy kulturalnego stylu bycia w różnych sytuacjach. Uczestnicy konkursu pięknie recytowali wiersze a  jury miało, jak zawsze, trudne zadanie. Każdy występ nagradzany był  gromkimi brawami.

Laureaci konkursu:

Kategoria:  dzieci 3 i 4 letnie

I miejsce:   Leonard B. –   gr. IV „Leśne Duszki”

Antoni W. – gr. VI  „Pszczółki”

II miejsce:   Lena J. –  gr. III „Misie”

Kategoria: dzieci 5 i 6 letnie

I miejsce:    Zofia P. , Marceli Z. –  gr. IX „Biedronki ”

Tymon Kucharski –  gr. X „Słoneczka”

II miejsce:  Maja Sz., Matylda G., Kornel N. – gr. VIII „Ekotygrysy”