Historia

Przedszkole zostało utworzone w 1986 r. decyzją ówczesnego Prezydenta Miasta Krosna. W początkowej fazie swego istnienia posiadało osiem oddziałów przedszkolnych i uczęszczało do niego 200 dzieci. W 1991r. po reorganizacji Zarządu Przedszkoli i Żłobków został włączony w skład przedszkola oddział żłobka i w takiej strukturze przedszkole z oddziałem żłobkowym funkcjonuje do dnia dzisiejszego. Przedszkole Miejskie Nr 5 jest obecnie nowoczesną, 9 oddziałową instytucją, do której uczęszcza 225 dzieci. W 2011 roku miała miejsce wielka metamorfoza remontowo – modernizacyjna. Zrealizowano przedsięwzięcie inwestycyjne – termomodernizację budynku przedszkola, docieplenie ścian zewnętrznych, stropodachów oraz wymieniono stolarkę drzwiową zewnętrzną. Nasza placówka jest bezpieczna, kolorowa, z estetycznym i funkcjonalnym zapleczem, w atrakcyjnym miejscu. Duży ogród wyposażony w sprzęt do zabaw dostosowany jest do potrzeb przedszkolaków.